Liverpool slo Everton i sesongens første Merseysidederby etter en svært spennende kamp på Anfield. De røde startet kampen i et forrykende tempo og sørget for en 2-0-ledelse til pause.
Etter hvilken kom de blå fra byen bedre i gang og fikk seg en scoring. De fortsatte å presse på for en til, men et solid Liverpool sørget for å dra i land alle tre poengene. Og med det har sørget for fem av fem seiere i sesongstarten i Premier League.
Kapteinen er fornøyd med hvordan laget hans har prestert så langt denne sesongen.
– Hittil i sesongen har vi vært enestående, men det så klart fortsatt ting vi er nødt til å forbedre, sa han til Viaplay etter kampslutt.
Liverpool har tatt ledelsen 2-0 i fire kamper så langt denne sesongen, hvor i tre av de har stillingen blitt 2-2. Derfor var det nervepirrende da nok en 2-0-ledelse ikke holdt særlig lenge.
Med det har det også blitt stilt flere spørsmål ved Liverpools bakre femmer denne sesongen, men det syns ikke Van Dijk at man trenger å bekymre seg over.
– Ikke glem at vi hadde to rene bur før denne kampen
– Jeg tror ikke vi må finne frem sulten til å fortsette. Vi prøver å være konsekvente i alt vi gjør, men fortsetter stadig å pushe videre.
– Jeg tror heller ikke det er bekymringsverdig, men i dag spilte vi mot et veldig direkte lag med mye kvalitet. De prøvde hele tiden å tvinge ballen fremover.
– Man må heller ikke glemme at før denne kampen i Premier League hadde vi to rene bur på rad (mot Arsenal og Burnley). Men vi prøver så klart å stå kompakte og samlet.
Videre forteller kapteinen at han stadig er overlykkelig over å være en Liverpool-spiller også denne sesongen. 34-åringen signerte en ny toårsavtale forrige sesong, og har virkelig klart å vedlikeholde formen også denne sesongen.
– Kombinasjonen med å spille i Premier League og være en Liverpool-spiller er bare en utrolig del av livet.
– Og i dag handlet det om å være på topp etter vi fikk hvilt og spist godt etter midtuken. Det så man at vi fikk i første omgang, men mot slutten kan man bli mer slitne.
– Men jeg er veldig stolt over prestasjonen i dag, avsluttet han.