Liverpool tapte tre bortekamper på en uke mot Crystal Palace, Galatasaray og Chelsea – og det kan ikke være så mange verre måter å gå inn i en landslagspause uten klubbfotball på. Massevis av tid til å gnage på hva som har gått galt.
Da er det fint at Virgil van Dijk klarer å velge de riktige ordene på vei til landslagssamling med Nederland.
– Nå reiser jo alle til forskjellige land, og alle har ansvaret for å holde seg i form og prestere, sier han til Liverpoolfc.com.
Gleder seg til storkamp
For første kamp etter landslagspausen er mot erkerival Manchester United. Det skjer på Anfield søndag 19. oktober.
– Når vi kommer tilbake, venter en veldig stor kamp mot Manchester United, som jeg allerede gleder meg enormt til, sier han.
– Det er en ny mulighet til å vise det vi viste gjennom hele forrige sesong. Det var grunnen til at vi ble mestere og gjorde så mange mennesker rundt om i verden glade. Nå må vi jobbe oss tilbake dit igjen. Grunnlaget ligger i hardt arbeid, stabilitet og samhold.