Kan vinne «Golden Boy» for 2025

Stefan Fosse Innspill
Ons. 15.10. 18:39

Onsdag ettermiddag ble de 25 nominerte spillerne til «Golden Boy» 2025 offentliggjort, og for Liverpools del er Giovanni Leoni på listen over stortalentene som kan vinne prisen.

Prisen deles ut hvert år av Tuttosport til U21-spilleren som anses som den mest spennende og fremgangsrike. I 2024 vant Barcelona-stjernen Lamine Yamal, mens Jude Bellingham tok hjem prisen i 2023.

Leoni er nominert primært for sin rolle for Parma forrige sesong. Den 18 år gamle midtstopperen spilte 17 kamper for italienerne, som endte på en 16. plass.

Raheem Sterling er den eneste Liverpool-spilleren som har vunnet Gullgutten. Han mottok prisen i 2014 etter sin imponerende gjennombruddssesong – en sesong som nesten endte med ligatittel under Brendan Rodgers.


Siste