Etter at Liverpool hadde scoret to sene mål og slått Bournemouth 4-2 i åpningskampen på Anfield, hadde Sky Sports sin sending ute på Anfield. Der kom Arne Slot bort og stilte til intervju.
Jamie Carragher var klar på at han mente de helrøde var altfor «åpne», og sa at dette bekymret ham. Slot var ikke helt enig.
Den siste uken har Liverpool tapt tre kamper, og etter tirsdagens Champions League-kamp mot Galatasaray omtalte «Carra» det som et «basketball-lag». Det repeterte han etter lørdagens kamp mot Chelsea.
– Min kritikk av Liverpool for å ligne mer på et basketballag har slått tilbake på dem igjen, sa Carragher i Super Sunday Extra Time på Sky Sports.
Bølger frem og tilbake
Carragher savner et Liverpool-lag som tar mer kontroll.
– Dette med at kampene går fram og tilbake hele tiden. Liverpool burde dominere en kamp som denne, særlig med tanke på alle endringene Chelsea har gjort i laget, sier hna.
– Jeg tok opp den bekymringen med manageren tidlig, og han vet det selvsagt mye bedre enn meg. Han er en fantastisk manager, men akkurat nå har Liverpool gått fra å være et lag som jobbet hardt og hadde struktur forrige sesong, til å få drysset litt stjernestøv på seg gjennom overgangene. De har ikke blitt bedre offensivt – men de har mistet mye defensivt.