Sveriges nye landslagssjef Graham Potter har en veldig vanskelig jobb foran seg. Det svenske fotballandslaget har underprestert voldsomt i VM-kvalifiseringen, og befinner seg for tiden helt på bunnen i sin gruppe.
Søta bror står med stusselige ett poeng på fire kamper i en gruppe sammen med Sveits, Kosovo og Slovenia. På forhånd var Sverige sett på som en av favorittene til å vinne hele gruppen, men det er nesten umulig i skrivende stund.
Likevel er nyansatte Potter gira på å snu den vonde trenden hos svenskene, og har tatt ut sin aller største stjerne Alexander Isak i de kommende kampene mot Sveits og Slovenia. Begge kampene må vinnes dersom Sverige skal ha noen som helst sjans for å nå et VM via gruppespillet.
Isak er tatt ut i troppen til tross for å ikke har vært på banen for Liverpool siden han spilte i 1-5-seieren mot Eintracht Frankfurt den 22. oktober.
– Han er tilgjengelig
Svensken har så gått glipp av kampene mot Brentford, Crystal Palace, Aston Villa og Real Madrid.
Potter mener likevel at Isak er på bedringens vei, og klar for å være med landslaget. Selv om han mener at han ikke er klar for to 90-minutters kamper.
– Både Isak og Lucas Bergvall er tilgjengelige. Så får vi se over helgen, men Alex er definitivt ikke klar til å spille 90 minutter i begge kampene på fire dager.
– Men han er tilgjengelig og jeg ser frem til å møte han. Forhåpentligvis kan han spille til helgen mot Manchester City, for så å bli med oss til Malaga, sa Potter etter uttaket.

Slot ikke like sikker som Potter
Arne Slot kom også med noen kommentarer angående Isaks skadesituasjon etter den viktige seieren mot Real Madrid i Champions League tirsdag.
– Med Alex, så må vi vente å se rett og slett. Han skal definitivt ikke starte på søndag, men kanskje han kan være involvert sammen med laget.
– Han har likevel ikke trent med laget enda, så vi må vente å se, sa Slot etter Madrid-kampen.
Etter en slik oppdatering fra Slot blir det spennende å følge med på hva han sier om Isak på morgendagens pressekonferanse.
Den skal holdes klokken 10.00 norsk tid og dekkes her på Liverpool.no
For Potter sin del kan det hende han rett og slett er avhengig av å ta med seg sin største stjerne ettersom Sveriges andre superspiss, Viktor Gyökores er ute med en lengre skade. For dersom det ikke skulle gå veien denne gangen heller, kan media i hvert fall ikke skylde på at han ikke hadde tatt ut de beste spillerne.
Likevel har ikke Isak hatt en så god start på Liverpool-karrieren som flere hadde håpet på. Selvfølgelig mye på grunn av en lang overgangssaga med Newcastle, lite pre-season, skadeopphold og null kamprytme. I tillegg til at laget har underprestert fra start av.
Så langt har han kun ett mål og én målgivende på åtte kamper for de røde.
Kampen mot City på søndag kan vise seg å være starten på hans Liverpool-karriere hvis han involveres. Men det gjenstår å se, og Slot kommer garantert til å uttale seg som saken i morgen.
Manchester City - Liverpool spilles 17.30 på søndag og vises på Viaplay og V Sport PL.
