Ungguttene Rio Ngumoha og Trey Nyoni har begge vært en del av førstelagstroppen denne sesongen. Førstnevnte har fått flere innhopp, aller mest i starten av sesongen, med den avgjørende scoringen på St. James' Park som kanskje det mest minneverdige øyeblikket.
Sistnevte derimot har ikke fått like mye spilletid på seniornivå som han kanskje hadde håpet på, og et utlån kan ende opp med å bli svaret i jakten på mer førstelagsfotball.
Ifølge Gregg Evans i The Athletic er det flere klubber som kunne vært interesserte i å hente den talentfulle unggutten på lån da overgangsvinduet åpner opp igjen i januar 2026.
«En rekke klubber rundt om i landet og i Europa er interesserte i å hente ham på lån, men Liverpool har ennå ikke bestemt seg for hans kortsiktige framtid. Dersom en passende mulighet dukker opp, er Liverpool villige til å lytte til tilbud, men det avhenger også av formen og situasjonen til midtbanespillerne på førstelaget.»
Nyoni har for det meste blitt sittende på benken for førstelaget eller spilt for U21-laget til hovedtrener Rob Page denne sesongen. Likevel har han kun én kamp i Premier League 2 i et 2-3-tap for Burnelys U21-lag og fire kamper i UEFA Youth League for akademiet.
Page hadde dette å si om Nyonis situasjon da U21-laget tapte mot Real Madrid tidligere i høst:
– Han er inne i en vanskelig periode for øyeblikket, og da handler det om å holde han selvsikker samtidig som man må justere forventningene hans for spill på førstelaget denne sesongen.
Nå som Liverpool også er ute av ligacupen og han kun har fått være med i troppen i Premier League ved fire anledninger blir det sannsynligvis lite spilletid på førstelaget utover sesongen. Derfor kan et utlån bli løsningen for Nyoni slik at han kan utvikle seg videre på et høyere nivå.

Kan være godt for fremtiden hans i klubben
Videre skriver Evans at: «hvis han skal gå på lån, vil Liverpool vurdere den potensielle destinasjonen nøye, ettersom de legger stor vekt på å finne den rette klubben. Det er avgjørende at han fortsetter å jobbe med de riktige trenerne, i et lag som spiller på styrkene hans.»
«De ansatte som jobber med rekruttering og utlån i Liverpool er svært grundige i arbeidet sitt, og legger ned betydelig innsats i å gjøre sin plikt, inkludert bruk av data for å finne riktig stilistisk match.»
Han sikter også til andre unggutter har oppnådd videre suksess etter at de dro på «korrekte» lån som bidro til deres utvikling.
Blant de han nevner var Ben Gannon-Doak, og hans låneopphold i Middlesborough forrige sesong. Det var såpass vellykket at Liverpool tjente inn £25 millioner ved å selge han til Bournemouth i sommer.
I tillegg fikk Conor Bradley en ny mulighet på førstelaget etter en svært vellykket periode hos Bolton Wanderers i 2022/23-sesongen, og er nå et mer etablert medlem for de rødes førstelag.
Hvor Nyoni eventuelt ender opp, og om han ender opp på lån i det hele tatt blir spennende å følge med på i det kommende overgangsvinduet.
