Det er ikke akkurat sultne ulver som venter for Rob Edwards, om han nå skulle finne på å ta denne stillingen.
Wolverhampton synker mot Championship. Lørdag var det femte tapet på rad i alle turneringer. Sist gang det ble seier var 23. september, over Everton i ligacupen.
I ligasammenheng må vi tilbake til 26. april 2025 for siste gevinst, 3-0 over Leicester City.
Dog var det målløst til pause, men da Malo Gusto gjorde sitt første Chelsea-mål, satt opp av Alejandro Garnacho, forsvant tvilen.
Joao Pedro satte inn sitt fjerde i Premier League for sesongen, i det som var brasilianeren kamp nummer 100. Han har syv (4+3) målinvolveringer på de 10 siste seriekampene.
24-åringen er den 31. spilleren fra Brasil som runder 100-tallet. Frankrike (59), Irland (56) og Spania (40) er de eneste nasjonene utenfor Storbritannia med flere i den klubben.
Garnacho fikk et målpoeng til da Pedro Neto fullførte 3-0. Enzo Maresca & Co opp på 2.-plass med 20 poeng, seks bak Arsenal.
Manchester City eller Liverpool kan passere Chelsea med seier.
