Serieleder Arsenal fikk ikke noen lett oppgave mot tabelljumboen Wolverhampton i lørdagens siste kamp.
Det tok 67 minutter før de fikk sitt første skudd på mål, men Sam Johnstone reddet mesterlig forsøket fra Declan Rice. Men to minutter seinere var han mer uheldig. Bukayo Saka skrudde en corner i tverrliggeren, og Johnstone fikk ballen i hodet før den gikk i mål. En ny Arsenal-scoring på dødball!
Men mot slutten kom Wolves seg i angrep, og ett minutt på overtid scoret Toluwalase Emmanuel Arokodare for Wolves. Der og da så det ut som det skulle bli et sensasjonelt poengtap for serielederen på Emirates, men dommeren hadde lagt til seks minutter og Arsenal slo tilbake igjen.
Bukayo Saka la et innlegg som Wolves-spiller Yerson Mosquera satte i eget nett til 2–1 fem minutter på overtid.
Dermed sørget Arsenal for at de de ikke kan tas igjen av Manchester City på søndag, takket være to selvmål!
Etter lørdagens kamper i Premier League, er Liverpool oppe på 6. plass med 26 poeng. Liverpool er da likt på poeng, men har dårligere målforskjell enn Crystal Palace på 5. plass.
De møter Manchester City på søndag. Chelsea er etter dagens seier mot Everton på 4. plass med 28 poeng.
Sunderland kan også gå opp på like mange poeng som Liverpool og komme foran på målforskjell, om de slår Newcastle lørdag.
Manchester United er på plassen bak Liverpool, og kan gå forbi med poeng hjemme mot Bournemouth på mandag.
Men heldigvis har Liverpool nå litt mer nærhet til topp 5 igjen, som må til for å kvalifisere seg til neste sesongs Champions League.
Lørdagens kamper:
Chelsea - Everton 2–0
Liverpool - Brighton 2–0
Burnley - Fulham 2–3
Arsenal - Wolverhampton 2–1
Søndagens kamper:
Crystal Palace - Manchester City (Kl. 15.00)
Nottingham Forest - Tottenham (Kl. 15.00)
Sunderland - Newcastle (Kl. 15.00)
West Ham - Aston Villa (Kl. 15.00)
Brentford - Leeds (Kl. 17.30)
Mandagen kamp:
Manchester United - Bournemouth (Kl. 21.00)
