– Florian bryr seg ikke om prislappen, og vet selv hvor god han er

Jeremie Frimpong sier vi har mye, mye, mye i vente av Florian Wirtz.

Arild Skjæveland Innspill
Lør. 03.01. 15:30

Denne siden er for medlemmer


Få tilgang til alt og reklamefrie sider!

• Tilgang alle plussaker
• Reklamefri Liverpool.no
• Digitalt medlemskort
• Medlemsrabatt KopShop.no
• Medlemsturer til Liverpool
• Medlemsbladet The Kopite digitalt

Bli medlem her!

Allerede medlem?

Logg på her!

I fjor sommer kom både Jeremie Frimpong og Florian Wirtz til Liverpool fra Bayer Leverkusen. De helrøde har hatt en vanskelig sesong, men den siste tiden har begge begynt å vise seg frem.

Frimpong snakker om sin gode kamerat Wirtz i et intervju med Daily Mail.

– Han er helt topp, sier han. Jeg vet hvor god «Flo» er. Som jeg har sagt i mange intervjuer: Uten ham hadde jeg ikke vunnet trippelen med Leverkusen, sier han.

– Vi vet hvor god han er, og å se ham gjøre det nå: Dette er bare starten. Det kommer mye mer, sier han.

Bryr seg ikke om prisen

Den det har vært mest snakk om, og forventninger til, er Wirtz. Delvis på grunn av prislappen. Han kostet 100 millioner pund – en sum som kan stige med ytterligere 16 millioner pund dersom han slår til for fullt og Liverpool vinner mange titler.

– «Flo» er en type spiller som ikke bryr seg om sånt – prislappen og alt det der. Han er bare glad for å spille fotball. Slik jeg ser det håndterer «Flo» press på en veldig god måte. Han er en fyr som bare elsker å ha ballen i beina. Når han spiller, koser han seg. Så jeg tror ikke han tenker så mye på det. Utenfra, hva var det, 116 millioner pund? Jeg tror ikke han bryr seg. Han vet hvor god han er. Han vil bare spille, sier han.

De to er gode venner utenfor banen, og kom samtidig til klubben.

– Selvfølgelig hjalp det å komme samtidig, det er 100 prosent sikkert. Jeg og «Flo» er veldig gode venner, det er kompisen min. Da jeg hørte at han kom, smilte jeg, for vi startet jo egentlig Leverkusen-karrieren vår sammen. Og nå starter vi Liverpool-karrieren sammen også. Vi snakker selvfølgelig sammen, men noen ganger slapper vi bare av hjemme. Og innimellom møtes vi, drar til byen, spiser på restaurant, gjør helt vanlige ting.

Lagt på seg mye muskler

Frimpong har fått mye av denne sesongen ødelagt av skader. Han har spilt tolv kamper til nå, i alle turneringer. Han gjorde comeback fra sin siste hamstringskade mot Tottenham 20. desember, og har vært involvert i de tre siste kampene. Mot både Wolverhampton og Leeds United spilte han fra start.

I forrige uke skrev Lewis Steele i Daily Mail en artikkel om at at Wirtz har lagt på seg to kilo i muskelmasse denne høsten, for å kunne prestere i Premier League. Samme mann skriver at Frimpong har gjort det samme – og gått opp hele fire kilo for å forbedre spillet sitt.

– Det var veldig tøft å være ute, for jeg er egentlig ikke typen som blir skadet. Så det var vanskelig for meg å håndtere. Nå er jeg friskere. Jeg føler meg bra, sier han.

– Jeg tenker at det er en del av spillet. Skader skjer, og jeg antar at det bare var min tur nå.

Fulham - Liverpool spilles søndag kl. 16.00, og vises på V Sport PL og Viaplay.


Siste