Ngumoha startet for U21 da Morrison ble den helten på overtid

Opptur også for U21-laget, som snudde 0-1 til 2-1 og vant med kampens siste spark på ballen.

Arild Skjæveland Innspill
Søn. 25.01. 17:56

Liverpool U21 - Leeds United U21 2-1

Den fjerde og siste kampen med Liverpool FC involvert er ferdigspilt, og til slutt ble dette en helg med opptur for både U18, U21 og kvinnelaget. Det var kun seniorene det ikke gikk bra med.

Kampen ble spilt på akademiet i Kirkby, der Leeds var motstander – og Virgil van Dijk så på fra tribunen.

U21-trener Rob Page hadde valgt en sterk lagoppstilling, der Rio Ngumoha var med. Han hadde et positivt innhopp på Vitality Stadium, og startet denne kampen dagen derpå. Han fikk én omgang, og var veldig aktiv. Det er til tider tydelig at 17-åringen er for god for U21-fotball.

Liverpool fikk en verst tenkelig start, da Amara Nallo laget straffespark på Leeds sitt første angrep. De helrøde skapte noen sjanser før pause, men klarte ikke å få ballen i mål.

Vant på overtid

Will Wright hadde noen skumle avslutninger, før Keyrol Figueroa kom inn for ham som innbytter. Da det gjensto et kvarter var det innbytteren som fant veien til mål. Han vendte opp og banket ballen i mål via stolpen. Like etter var han farlig frempå igjen med to nye avslutninger.

Og Liverpool fikk til slutt det avgjørende målet. I siste minutt av overtiden ble det dømt straffespark for en hands. Fra 11 meter var Kieran Morrison kald med det som var kampens aller siste spark på ballen.

Resultatet sender Liverpool U21 opp på niendeplass på tabellen.

Liverpool: Pecsi, Ramsay (Davidson 66), Pinnington, Nallo, Ewing, Nyoni, Morrison, Pilling, W. Wright (Figueroa 59), Laffey (Kelly 59), Ngumoha (Bradshaw 46).

Siste