Blant kandidatene til å ta over etter Frank

Jens Bessesen Innspill
Ons. 11.02. 16:22

Arne Slots tidligere assistenttrener i Liverpool, John Heitinga, er blant kandidatene til å ta over som Tottenham-manager etter Thomas Frank. Det melder The Times.

Dansken fikk onsdag morgen sparken etter en svak sesong til nå i Premier League, der Tottenham nå er involvert i nedrykksstriden. Da hjalp det lite med et solid seriespill i Champions League som ga billett til åttedelsfinalen. 

Nå begynner jobben med å finne Franks erstatter. Marseille-manager Roberto De Zerbi og tidligere Tottenham-sjef Mauricio Pochettino er blant de som nevnes. Sistnevnte er favoritten, men kan ikke ta over før han har gjennomført sommerens VM som landslagssjef for USA. 

Da åpner muligheten seg for en midlertidig løsning, og der er Heitinga høyaktuell. Han forlot Liverpool i sommer for å bli manager i Ajax, men fikk sparken i høst. I januar ble han hentet inn til Franks trenerteam. 

Han klarte ikke bidra til å løfte resultatene umiddelbart, men kan bli en naturlig mann å se til når Premier League-kontrakten må reddes de neste månedene. 

Med Frank borte er det bare Scott Parker i Burnley som har lavere odds for å miste jobben enn Arne Slot i Liverpool. 

GettyImages-2211716444_16x9.jpg

Sterling signerer for Slots gamleklubb

Les mer
Vitorpereira (1)

Han blir trolig Forest sin fjerde manager denne sesongen

Natt til torsdag ble Sean Dyche sparket. Ny mann skal allerede være så godt som klar.

Les mer
Virgsunderland

Tok over Sami Hyypiäs rekord

Nå er han Liverpools mestscorende forsvarsspiller.

Les mer
tuchel

Tuchel forlenger med England

Blir værende som England-sjef.

Les mer
Dyche (1)

Liverpools neste motstander i Premier League sparket manageren – igjen

Les mer
GettyImages-2261117184_16x9.jpg

James Milner tangerte Gareth Barrys rekord

James Milner er nå historisk som den spilleren i Premier League med aller flest kamper, sammen med Gareth Barry.

Les mer

Siste