Fikk nye spørsmål om fremtiden sin

Arne Slot er under press i Liverpool, og har 16 måneder igjen av kontrakten sin.

Arild Skjæveland Innspill
Ons. 11.02. 09:06

Denne siden er for medlemmer


Få tilgang til alt og reklamefrie sider!

• Tilgang alle plussaker
• Reklamefri Liverpool.no
• Digitalt medlemskort
• Medlemsrabatt KopShop.no
• Medlemsturer til Liverpool
• Medlemsbladet The Kopite digitalt

Bli medlem her!

Allerede medlem?

Logg på her!

I fjor høst var det mye snakk om at Arne Slot skulle tilbys en ny forlengelse av treårskontrakten han signerte da han kom sommeren 2024. Han har nå 16 måneder og 19 dager igjen av kontrakten, som går ut 30. juni 2027.

Så lenge Liverpool er utenfor topp fem og posisjonene som gir Champions League-spill neste sesong, vil han være under stort press. Det dominerte også agendaen på den lukkede delen av tirsdagens pressekonferanse.

Der fikk han spørsmål om sin egen jobb, og om han får fortsette dersom de røde ikke skulle klare minstemålet om topp fem.

– Det er et vanskelig spørsmål for meg å svare på, fordi det ikke er jeg som avgjør min egen framtid, svarte Slot på spørsmål om sin egen situasjon ifølge The Telegraph.

Slot skal ha siktet til Liverpools 2022/23-sesong som eksempel, da Jürgen Klopp sitt lag kom utenfor Champions League, men tyskeren fortsatt beholdt jobben.

– Det eneste jeg vet, er at det har skjedd før, og nylig også, og det påvirket ikke den managerens framtid. Men det gir selvsagt ingen garanti. Generelt handler det ikke bare om resultater for managere. Kanskje spesielt i denne klubben, og muligens noen andre steder. Mest om resultater, men ikke utelukkende det, svarte han videre.

Også andre faktorer

Han forventer at Liverpool er en klubb der også andre faktorer enn resultater vil bli tatt med i vurderingen i en slik sak.

– I noen klubber ser man også på utviklingen spillerne har, utviklingen laget viser, og omstendighetene tas med i vurderingen. Slik er det ikke overalt, men jeg opplever at jeg jobber i en klubb som faktisk legger vekt på disse tingene. Det har vi sett tidligere, da klubben ikke kvalifiserte seg til Champions League.

– Dere har merket at jeg ikke står her og kommer med alle mulige unnskyldninger. Men det maksimale vi kan oppnå akkurat nå er å kvalifisere oss til Champions League, og det er alltid det vi sikter mot: å få maksimalt ut av situasjonen vi er i. Det var ikke det beste vi kunne oppnå ved sesongstart, men akkurat nå er det det høyeste vi kan nå.

I den åpne delen av pressekonferansen var han åpen om at det ikke ville være en akseptabel sesong dersom de røde kom utenfor.

– Hvis vi ikke spiller Champions League-fotball, har det helt klart ikke vært en akseptabel sesong, sa Slot.

Sunderland - Liverpool spilles onsdag kl. 21.15, og vises på V Sport PL og Viaplay.


Siste