Kan bli gjensyn med tyrkisk motstander i åttedelsfinalen

Stefan Fosse Innspill
Tir. 17.02. 21:09

Tirsdag kveld klokken 18.45 åpnet Galatasaray og Juventus playoff-runden i Champions League, og det skulle bli en kamp som bød på mange mål, dramatikk og en utvisning.

Etter et åpningskvarter med høyt tempo og mange dueller var det Galatasaray som kom best i gang og tok ledelsen 1–0, før det sto 1–1 bare minuttet senere. En halvtime ut i oppgjøret var det Juventus som tok ledelsen, en ledelse de også holdt inn til pause.

Det var først i den andre omgangen at Galatasaray for alvor våknet. 2–2 og 3–2 ble sikret etter timen spilt, før vendepunktet i oppgjøret kom. Juan Cabal, som ble byttet inn til pause, pådro seg to gule kort på åtte minutter, og plutselig var det 11 mot 10 i Tyrkia.

Det tok Victor Osimhen og co. imot med åpne armer og scoret både 4–2 og 5–2 før kampen ble blåst av.

Det skal nå et mirakel til for at Juventus skal klare å snu dette til avansement, noe som betyr at det kan bli et gjensyn med Galatasaray i åttedelsfinalen for Liverpool. Det er vinneren av dette oppgjøret eller Atlético Madrid–Club Brugge som blir motstander.

GettyImages-2262168731_16x9.jpg

Kan bli gjensyn med tyrkisk motstander i åttedelsfinalen

Les mer
202324 (39)_16x9.jpg

Klopp sendte skiskytterne ut på siste runde

Les mer
GettyImages-1147379382_16x9.jpg

Skal kåre de hundre beste Liverpool-spillerne gjennom tidene

Les mer
Vitorpereira

Liverpools neste motstander bekrefter ny hovedtrener

Liverpool møter Nottingham Forest neste søndag.

Les mer
GettyImages-2261664936_16x9.jpg

Se igjen scoringene fra en flott kveld på Anfield

Les mer
GettyImages-2261666166_16x9.jpg

Neste Liverpool-motstander i FA-cupen trekkes mandag

Les mer

Siste