Dayot Upamecano har vært linket til en overgang til Liverpool flere ganger tidligere.
Den franske midtstopperen som spiller for Bayern München har storspilt denne sesongen, men hans nåværende kontrakt går ut til sommeren og den tyske storklubben ønsket ikke å miste han gratis.
Bayern har tilbudt franskmannen ny kontrakt, men spilleren selv har avventet for å se etter andre muligheter eller bedre vilkår fra klubben hans. Florian Plettenberg rapporterte for noen dager siden at Bayern ventet på hans avgjørelse og at de ikke ville bedre tilbudet.
I tillegg nevnte han at Upamecano selv ventet på Real Madrid eller Liverpool.
Ifølge Fabrizio Romano har han nå blitt enig med Bayern om en forlengelse fram til 2030.
«Eksklusivt: Dayot Upamecano godtar Bayerns nye forslag, og de andre interesserte klubbene er informert om dette», skriver han på X.
«Han kommer til å signere med Bayern snart og er glad for å bli værende ettersom det er gunstig både for han og klubben. Begge ønsket at det skulle skje»
Dermed ser det ikke ut til at Ibrahima Konates tidligere lagkamerat blir gjenforent med hans franske langslagskollega. Liverpool har på sin side sikret seg en annen franskmann i Jeremy Jaquet fra Rennes.
