Wirtz-skaden er mer alvorlig enn først antatt

Arne Slot har kommet med en skadeoppdatering på Florian Wirtz og Jeremie Frimpong.

Kenneth MelheimFre. 27.02. 18:31

Arne Slot holdt fredag pressekonferanse i forkant av Liverpools Premier League-møte med West Ham lørdag ettermiddag. Der hadde han noen gode og noen mindre gode nyheter å komme med på skadefronten. 

Vi kan starte med de dårlige nyhetene, som er at Florian Wirtz sin ryggskade virker å være mer alvorlig enn først antatt. Tyskeren måtte kaste inn håndkle på oppvarmingen til forrige kamp mot Nottingham Forest, og Slot sa da at han ikke trodde det var noe alvorlig, men i dag kom han dessverre med kontrabeskjed.

– Jeg forventer ikke at Florian (Wirtz) er tilgjengelig. Det er skuffende, så klart. Hver gang en spiller ikke er tilgjengelig er det en skuffelse, og det var ikke noe jeg forventet etter forrige uke. Noen ganger er det slik ting utvikler seg, og denne gang er det dessverre ikke en positiv utvikling.

– Jeg vet ikke hvor alvorlig det er er. Vanligvis når jeg sier det, så vet jeg og ønsker ikke å dele det – men denne gang vet jeg ærlig talt ikke.

Slot vet altså ikke hvor alvorlig det er, så vi har ingen pekepinn på hvor lenge de røde må klare seg uten sin kreative kraft på midten.

– Etter min mening er det imponerende hvordan han holdt seg skadefri så lenge, siden han måtte ta et steg opp fra hvor han spilte, til nivået i Premier League, og det å holde seg skadefri hele tiden samtidig handler om innstilling og arbeidsinnsats, både av spilleren og støtteapparatet. Dessverre var han ikke tilgjengelig forrige helg eller denne helgen, og det er en skuffelse både for ham og for oss, for han har vært veldig, veldig, veldig god i det siste.

GettyImages-2262946968_16x9.jpg
Florian Wirtz skulle egentlig starte kampen mot Forest sist, men måtte trekke seg med en ryggskade.

Frimpong er klar

Liverpool-treneren hadde heldigvis ikke bare dårlige nyheter å komme med på skadefronten, nederlenderen kunne også fortelle at landsmann Jeremie Frimpong var klar igjen. 

– Jeremie (Frimpong) er klar. Han har trent med oss noen ganger denne uken, så han er tilgjengelig.

Frimpong har slitt stort med skader denne sesongen, og har hatt flere lengre avbrekk siden han ankom Anfield i fjor sommer. Skaden han nettopp er tilbake fra pådro han seg allerede fire minutter inn i de rødes 6-0-seier i den siste ligakampen i Champions League mot Qarabag. 

Han har altså vært ute i en måned hvor han har gått glipp av fem kamper i alle turneringer. Med Conor Bradley sin alvorlige skade, så hadde det vært til stor hjelp for Slot og Liverpool om Frimpong nå hadde klart å holde seg skadefri i sesonginnspurten, som uten tvil vil bli tøff med kamp om topp fem i ligaen, og håp om å nå langt i Champions League og FA-cupen. 

szoboszlai simeone_16x9.jpg

De potensielle åttedelsfinalene byr på sjanse for revansje for Liverpool og Simeone

I morgen får vi vite hvem Liverpools neste motstander i Champions League blir.

Les mer
GettyImages-2242016781_16x9.jpg

Disse kampene kan avgjøre hvem som ender topp 5

Aston Villa, Manchester United, Chelsea, Liverpool og Brentford kjemper om tre plasser i toppen av Premier League.

Les mer
GettyImages-2261672865_16x9.jpg

Slot har rett – ingen unggutter har fått mer spilletid denne sesongen

Mange ønsker å se mer av Rio Ngumouha de neste ukene, men er 2008-modellen for ung for en slik rolle?

Les mer
GettyImages-2262477509_16x9.jpg

Dette skriver avisene

«Kanskje lykken er i ferd med å snu»

Les mer
GettyImages-2261549213_16x9.jpg

Poeng, pils og piping i Wolves – nå skal Pereira prøve lykken i Nottingham Forest

Søndag møter Liverpool Nottingham Forest og deres nye manager, Vitor Pereira.

Les mer
Forestbors

Tallene som viser at Liverpool har fått dårlig betalt mot Nottingham Forest

Nottingham Forest har vært marerittmotstander for Arne Slots Liverpool.

Les mer
Følg PausepratenAppleSpotifyYoutube

Siste