– Det er vår egen skyld. Vi var trege, vi var forutsigbare, slurvete med ballen og feil avgjørelser. Vi ga ikke bort sjanser, men når du spiller slik kan resultatet bli slik og det er et faktum. Det var skuffende, sier Virgil van Dijk.
– Det er ikke én grunn til at det ble slik. I dagens fotball overanalyserer vi hvorfor ting skjer på banen. Vi som lag ønsker å starte en kamp så bra som mulig og i forrige kamp gjorde vi det. I dag hadde vi mest ball, men vi tok fortsatt feil valg og klarte ikke å finne sluttproduktet.
Liverpool hadde 80 prosent ballbesittelse i løpet av det første kvarteret, men brasilianske André, linket med de røde en gang, endte som matchvinner på overtid. Det representerte første gang noensinne at et lag under nedrykksstreken scoret en overtidsvinner mot den regjerende Premier League-mester.
Ny negativ rekord
Tallene viser også at Liverpool har tapt fem ligakamper for sesongen på grunn av mål fra 90 minutter og ut.
Aldri har et lag i Premier League gått på flere slike smeller over en sesong.
– Det er alltid frustrerende å slippe inn mål. Vi har hatt et par kamper med noen «clean sheets», defensivt har vi vært veldig solide, men det er som det er og vi må komme oss videre raskt, for vi er tilbake her om et par dager og vi vil gjøre det bra i FA-cupen, fokuserer kaptein Van Dijk.
Fredag 6. mars, 21:00, er det duket for ny sjanse på Molineux. Den gang i FA-cupen, og da trenger du TV 2 Play eller Viaplay Total Pluss.


