Reddet plassen mot alle odds. Nå har han fått sparken

Tidligere akademitrener i Liverpool, Gary O'Neil, har fått sparken etter å ha levert en strålende sesong i Bournemouth.

Bournemouth kommer mandag med en overraskende nyhet som ser ut til å sende sjokkbølger over sosiale medier. Klubben har nemlig bestemt seg for å sparke manager Gary O'Neil, som ble ansatt på fast basis så sent som i november. 

O'Neil, som tidligere har vært assistent for Liverpools U23-lag, tok over på midlertidig basis da Scott Parker fikk sparken etter 9-0-tapet på Anfield i august i fjor. Da var det få som trodde at Bournemouth skulle klare å holde plassen. 

Men 40-åringen ledet til slutt klubben til en sterk 15. plass, fem poeng over nedrykksstreken. Derfor er det en stor overraskelse at han nå får sparken. Men virker som at klubbens nye eier, Bill Foley, som kjøpte klubben denne sesongen, vil gå for en annen profil enn O'Neil.

– Dette er en vanskelig avgjørelse, men den har blitt tatt etter grundige vurderinger, sier Foley i en pressemelding, og legger til at det er i klubbens beste interesse å fjerne O'Neil fra sin stilling.

Klubben skriver at de om kort tid vil kunngjøre hvem som skal ta over etter O'Neil.

De røde satt spikeren i kista for Scott Parker i Bournemouth i august, og banet vei for tidligere Liverpool-mann

De røde satt spikeren i kista for Scott Parker i Bournemouth i august, og banet vei for tidligere Liverpool-mann

Bournemouth-manageren gikk fra U23-assistent i Liverpool til Premier League-manager på usedvanlig kort tid.

Innsikt 10.mar 19:07
Nå får halvparten av Premier League-klubbene amerikanske eiere

Nå får halvparten av Premier League-klubbene amerikanske eiere

Bournemouth blir den tiende klubben i Premier League som får amerikanske eiere.

Innsikt 06.okt 2022 18:05