Teagan Micah og Australia tapte bronsefinalen i VM mot Sverige
Mesterskapet er over for alle spillerne fra Liverpool, og slik gikk det.
20. juli, for en måned siden, startet den niende utgaven av fotball-VM for kvinner over i Australia og New Zealand.
Med Liverpool-øyne var det tre (og en halv) spillere å følge med på.
Shanice van de Sanden var på reservelista til den nederlandske troppen. De oransje vant sin gruppe med syv poeng, foran den kanskje største forhåndsfavoritten USA, men røyk i kvartfinalen, 1-2 etter ekstraomganger, mot finalist Spania.
Fuka Nagano og Japan imponerte med å slå Spania, som nå er i finalen, hele 4-0 i gruppespillet. Japan vant gruppa med 3-0-0 og 11-0 i målforskjell. I utslagsrundene slo de Norge 3-1, før Sverige ble for sterke 1-2 i kvarten.
Kaptein på Liverpool FC Women, Niamh Fahey, var med sitt Irland i samme pulje som Teagan Micah og Australia. Irene tapte åpningskampen mot nettopp vertsnasjonen 0-1. Med ett poeng ble Irland sist i gruppa. Aussiene toppet med sine seks.
Imponerende prestasjon av vertene
Videre slo Australia ut Danmark 2-0, målløst mot Frankrike endte med 7-6 etter straffer og i spennende semifinale måtte de til slutt gi tapt mot den andre finalisten England med 1-3.
Lørdag spilte Micahs lag bronsefinale mot Sverige. 25-åringen, som Liverpool hentet i sommer, var ubenyttet reserve da Barcelonas Fridolina Rolfö og AC Milans Kosovare Asllani scoret i hver sin omgang og sikret medalje til Skandinavia.
Svenskene er med det den første nasjonen som tar 3.-plass fire ganger.
Finalen mellom Spania og England har avspark 12:00 norsk tid søndag. Den sendes på NRK.
Liverpool FC Women spiller sin første treningskamp for preseason. De møter Birmingham City Women på søndag.