– Vi var forferdelige i den første omgangen

Curtis Jones var selvkritisk til både egen og lagets prestasjon på St. James' Park.

Liverpool så rett og slett slitne og umotiverte ut i første omgang mot Newcastle onsdag kveld. De røde hang etter – spesielt på midtbanen – noe som resulterte i en fortjent hjemmeledelse etter de første 45 minuttene.

Mye endret seg etter pause – selv om Liverpool hadde mindre ball – og det så lenge ut til at det skulle bli tre poeng helt inn i overtiden. Men da dukket Fabian Schär opp og sikret uavgjort for Eddie Howes menn.

Etter kampen var Curtis Jones, som scoret 1-1-målet like etter pause, selvkritisk til både egen og lagets prestasjon i første omgang.

– Jeg synes at et lag som oss, med måten vi har spilt på og lagene vi har slått, må vinne disse kampene. Det er et vanskelig sted å komme og spille. De er et godt lag og har fantastiske fans – det hjelper dem også.

– Første omgang var tøff. Vi var forferdelige, men vi hevet oss i andre omgang. Jeg scoret, og det endret hele kampen, og vi var tilbake i det. Jeg er skuffet over at vi ikke klarte å ta med oss tre poeng, men vi tar ett poeng. Det er greit, sa 23-åringen til pressen.

Artikkelen fortsetter under.

Leverte etter pause

Fra start av i andre omgang var det et helt annet Liverpool-lag som kom ut på banen. Plutselig var det Jones og co. som vant duellene – og som scoret tre mål.

– Det er energien, tror jeg. Det er det som har vært fantastisk. Vi har dominert kamper, hatt mye ballbesittelse og scoret fantastiske mål. Men hvis du ser på statistikken, og hvor mye vi har løpt og presset, så har det vært nøkkelen.

– I første omgang var vi slurvete. Vi var trege, tapte mange dueller og pådro oss unødvendige (gule) kort. Det viser bare at vi var litt for sene i taklingene. Det er en sånn dag. I andre omgang viste vi hvem vi er. Vi har et fantastisk lag og en flott gruppe. Vi gir aldri opp.

For 23-åringen var kampen også spesiell. Det var hans 150. kamp for Liverpools førstelag – klubben han har vært en del av siden han var en ung gutt.

– Det betyr alt, så enkelt er det. Jeg er en gutt som har kommet gjennom akademiet. Jeg er scouser selv, og jeg har støttet klubben hele livet mitt. Jeg håper det blir flere og flere kamper.

Trent og Salah slo hver sin rekord på St. James Park

Trent og Salah slo hver sin rekord på St. James Park

Duoen var helt avgjørende i jakten på poeng - og det ga historiske Premier League-tall.

Salah enorm igjen, men resten av laget skuffet

Spillerbørs etter Newcastle - LiverpoolSalah enorm igjen, men resten av laget skuffet

Salah fortsetter å herje og leverer tre nye målpoeng i kveld, men resten av laget klarte ikke levere på samme nivå som den egyptiske kongen.

Kommentar 04.des 2024 22:25

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev