Arne Slot vil fortsatt ikke snakke om ligagull før jobben er gjort
«Vi må og skal være på vårt aller beste i denne kampen», skriver han i søndagens kampprogram.
Noen vil nok føle at det sportslige har kommet i annen rekke denne helgen, og at det er en kamp mot Tottenham som skal spilles før noen begynner å snakke om ligagull.
Men skal en ikke bygge opp mot en mulig gullfest nå, med en situasjon der Arsenal ikke kan ta igjen Liverpool på poeng og kun ett poeng trengs, når skal en gjøre det?
En som er i den leiren, og ikke vil snakke om ligatittel får det faktisk er 100 prosent, er Arne Slot.
«Hovedbudskapet i dag er veldig enkelt: Vi har en jobb å gjøre», skriver Slot i kampprogrammet før dagens kamp.
«Det er en jobb alle som er tilknyttet Liverpool FC bør være entusiastiske for, fordi mulighetene som ligger foran oss er åpenbare for alle. Men, som i hver eneste kamp vi har spilt denne sesongen, vil hardt arbeid være helt avgjørende».
Må være på sitt beste
Tottenham har hatt en veldig vanskelig sesong, og det er kanskje noe av grunnen til at selve kampen har fått lite fokus i oppbygningen til kampen. At Liverpool kan bli ligamester foran egne supportere er rett og slett en så mye større historie, enn det som skal skje i de 90 minuttene. Men ikke for Slot. Han vil ha sitt lag på sitt aller beste i dag.
«Fokus på oppgaven foran oss er ikke bare ønskelig – det er helt essensielt. Både på og utenfor banen må målet vårt være å komme så nær vårt toppnivå som mulig. Å nå disse standardene vil ikke være lett – det er det aldri – men det må være målet for alle som er inne på stadion i dag» skriver han.
«Det vi har nå, og i ukene som gjenstår av sesongen, er en fantastisk mulighet som vi bør gripe med begge hender. Det å avslutte sesongen som nummer én i denne ligaen ville vært en utrolig prestasjon, og etter å ha satt oss selv i en posisjon til å oppnå dette, må vi nå fullføre arbeidet som startet helt tilbake i fjor sommer. Innsatsen som er lagt ned i hver eneste treningsøkt og hver eneste kamp siden den gang har vært bemerkelsesverdig, men den har også vært helt nødvendig».
Liverpool - Tottenham spilles kl. 17.30 i dag og vises på V Sport PL og Viaplay.