Gikk seirende ut av «Liverpool-duellen»

Giorgi Mamardashvili og Valencia tok et nytt steg mot fornyet La Liga-kontrakt.

La Liga, Spania

Forrige helg var det duket for en skikkelig «Liverpool-duell» da Giorgi Mamardashvili og Valencia reiste til Kanariøyene for å møte Stefan Bajcetic og hans Las Palmas-lag.

Begge spillerne startet kampen, og det var til slutt georgieren som kunne løfte armene i været. Med 1–1 til pause sørget bortelaget for både 2–1 og 3–1, før tidligere Sheffield United-spiss Oliver McBurnie reduserte mot slutten. Bajcetic spilte 79 minutter og pådro seg et gult kort, mens Mamardashvili noterte seg for én redning i løpet av kampen.

Med helgens resultat har Valencia ti poeng ned til nedrykksstreken, med 12 poeng igjen å spille om. På den øverste nedrykksplassen ligger Las Palmas, som sannsynligvis er avhengig av minst to seire i løpet av de fire siste kampene for å ha en reell sjanse til å beholde plassen i La Liga.

Artikkelen fortsetter under.

VANT: Giorgi Mamardashvili og Valencia er i ferd med å berge plassen i La Liga.

VANT: Giorgi Mamardashvili og Valencia er i ferd med å berge plassen i La Liga.

Premiership, Skottland

Calvin Ramsay fikk fire minutter som innbytter i 2–0-seieren over St. Johnstone i helgen. 21-åringen, som ble hentet til Anfield i 2022, går en usikker fremtid i møte til sommeren etter begrenset spilletid både i Wigan og Kilmarnock denne sesongen.

Luca Stephenson (Dundee United) er ute med brokk og var ikke i aksjon i helgen.

Championship, England

Den siste runden av Championship ble spilt denne helgen, og det endte gledelig for Nathan Phillips. 28-åringen spilte samtlige 90 minutter i 0–0-kampen mot Stoke, noe som var nok til å berge plassen med et nødskrik.

De siste rapportene fra England tyder på at hvittrøyene ønsker å beholde midtstopperen, som er på utgående kontrakt til sommeren.

Lewis Koumas ble sittende på benken i samme kamp for Stoke. Waliseren endte sesongen med tre mål og to målgivende pasninger på 43 ligakamper. Kaide Gordon fikk heller ikke spilletid for Portsmouth.

Ben Doak (Middlesbrough), Owen Beck (Blackburn), Calum Scanlon (Millwall) og Jayden Danns (Sunderland) er ute med skader.

Nedover i divisjonene, England

Dominic Corness spilte litt over en time i Gillinghams 1–0-seier over Port Vale i den siste serierunden i League Two. Blåtrøyene endte på 17.-plass.

Luke Chambers (Wigan), Rhys Williams (Morecambe) og Fabian Mrozek (Forest Green) er ute med skader.

To store spørsmål må stilles etter Trents beslutning

To store spørsmål må stilles etter Trents beslutning

Bør Liverpool satse fullt og helt på Conor Bradley som høyreback neste sesong?

Innsikt I dag 12:01
Den storslåtte fortellingen om Arne Slot og  alle Liverpools 20 ligagull

Bestill nå få navnet ditt i bokaDen storslåtte fortellingen om Arne Slot og alle Liverpools 20 ligagull

Dette er den storslåtte fortellingen fra den første ligatittelen i 1900/01 under Tom Watson, til den historiske triumfen under Arne Slot. En triumfferd få klubber i verden kan matche.

Supporterklubben Fre. 02.05. 08:35

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev