Har sagt ja til Liverpool – nå forhandler klubbene

Fabrizio Romano har kommet med en oppdatering på Milos Kerkez.

Etter helgens kamp, troféløft og parade har det kommet få oppdateringer om Liverpools pågående overganger, men det betyr ikke at det ikke jobbes hardt i kulissene.

Tirsdag kom meldingen om at Jeremie Frimpong hadde landet i England, sannsynligvis for å fullføre avtalen med de røde. Tidligere i dag kom det også gode nyheter om Florian Wirtz, som også ser ut til å bli Liverpool-spiller i løpet av kort tid.

Den siste i rekken er Bournemouth-backen Milos Kerkez, som kan bli klubbens nye venstreback fra sommeren av.

Klubbene diskuterer

I en kort melding, uten at det kommer spesielt mye ny informasjon, skriver Fabrizio Romano på X at forhandlingene mellom Liverpool og Bournemouth fortsatt pågår.

«Jeg forstår det slik at Milos Kerkez har gitt sitt ja til Liverpool-prosjektet, og at det ikke er noen problemer med de personlige betingelsene. Klubbene diskuterer nå, men Liverpool er også opptatt med Wirtz-avtalen. De er imidlertid i jevnlig kontakt med Bournemouth.»

En offisiell bekreftelse lar vente på seg, men det er ingenting som tyder på at noen av de pågående overgangene har strandet. Det er gode nyheter, fire dager før overgangsvinduet i Premier League åpner 1. juni.

En overgangssum på rundt 45 millioner pund for Kerkez er blitt nevnt av flere troverdige kilder.

Flytter fokuset til spissplassen når Wirtz er på plass

Flytter fokuset til spissplassen når Wirtz er på plass

Liverpools hektiske sommervindu ser ikke ut til å stoppe med det første.

Nyheter I går 13:31
Ser ut til å miste en av assistentene sine

Ser ut til å miste en av assistentene sine

John Heitinga skal være i samtaler med Ajax om den ledige managerstillingen i klubben.

Nyheter I går 12:02

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev