– Hvor hjerteskjærende er ikke dette? Supporterne får ikke vært her å se eller feire
... var tankene som gikk gjennom hodet til Liverpools administrerende direktør Billy Hogan tilbake i 2020. Men slik blir det heldigvis ikke denne gangen.
Administrerende direktør i Liverpool FC, Billy Hogan er svært spent på hva sesongens siste ligakamp mot Crystal Palace har i vente.
Ikke bare skal Liverpool sette punktum på det som har vært en utrolig og historisk Premier League-sesong, som Liverpool endte opp med å vinne. De skal også få løfte Premier League-trofeet for aller første gang med supporterne til stede.
Det gleder Hogan seg til å få være en del av.
– Jeg er åpenbart ekstremt spent, forteller han i et intervju med Liverpoolfc.com.
– Det er en følelse av stolthet for klubben, og en utrolig gjennomførelse av laget gjennom hele sesongen. Selvfølgelig Arne (Slot) og Richard (Hughes), alle i støtteapparatet, er jeg utrolig stolt av. Alle har brukt utallige timer gjennom hele sesongen for å sørge for at vi har oppnådd dette øyeblikket. Nå har vi mulighet til å se frem mot søndag og få oppleve gleden som kommer med å vinne - det er derfor vi gjør dette, fortsetter han.
– Sikker på at søndag blir helt spesiell
Hogan trekker frem kampen mot Tottenham som et soleklart høydepunkt denne sesongen. Det var kampen som offisielt sørget for at Liverpool vant sin 20. ligatittel.

SIKRET GULLET: Liverpool knuste Tottenham 5-1 på Anfield og vant Premier League.
– Kampen mot Tottenham var en utrolig opplevelse, og jeg er sikker på at søndagen blir lignende med tanke på energien Anfield kommer til å lage, sier han.
Hogan forteller om hvordan han opplevde kampen, og hvorfor han tror det ble en så stor og viktig dag som det ble.
– Jeg tror det var følelsen å få lov til å gjøre det (vinne ligaen) på Anfield i tillegg til å gjøre det med en helt utrolig atmosfære, følelse og liv fra supporterne. Det var en spesiell dag, noe jeg definitivt aldri vil glemme.
Var en av få som fikk oppleve det i 2020
45-åringen fikk være til stede og oppleve ligatittelen i 2020, den første Liverpool vant i Premier League. Men denne gangen er han utrolig glad for at supporterne også skal få være med på gleden.
– Hvis vi går tilbake fem år da vi sist vant ligaen, og fikk endelig brutt den 30 år lange tørken, var jeg en av få som var heldige nok til å være til stede på kampene vi fikk lov til å spille etter sesongen startet opp igjen. Somme alle vet, hadde laget gjort det særdeles bra og hadde ikke tapt en eneste kamp helt til februar. Da husker jeg at jeg var på den andre kampen etter sesongen startet opp igjen da vi slo Crystal Palace, som vi ironisk nok møter på søndag og - da var det fire flotte scoringer.
– Da husker jeg at jeg snudde meg til Peter Moore og Andy Hughes, vi var på stadion alle sammen, og jeg husker at jeg sa til dem: Hvor hjerteskjærende er ikke dette? At vi er her inne helt alene, og supporterne våre får ikke sett dette eller feiret dette.
Etter Hogan og supporterne får feiret at laget løfter trofeet på søndag, ser han også frem til mandagen etter.
– Jeg ser åpenbart frem til paraden på mandag også. Vi har hatt flere av dem og vært heldige over de siste par årene. Men jeg ber alle supporterne om å ha en flott feiring, men at alle gjør det så trygt de bare kan.