I en tidligere utgave av Kopite snakket vi med Aleksander Hornes fra Bergen, som de siste årene har bygget seg opp et solid rykte blant norske Liverpool-supportere.
Tømreren startet smått med å spille Liverpool-musikk på gitar på Scruffy Murphy’s ved Bryggen i 2022. Siden har det utviklet seg til spillejobber rundt om i Norge – men også i Liverpool. «Alek» har også i lang tid hatt direktesendinger på TikTok, hvor han øver sammen med seerne og tester ut nye sanger – både andres og sine egne.
Mandag kveld blir likevel noe helt spesielt. Under den forrige livesendingen dukket nemlig Isaac Kearney opp, og den unge Liverpool-supporteren ville gjerne være med og synge. Det fikk han mulighet til i kveld, da de gikk live. Du kan se sendingen via hans TikTok-konto @alek.hornes.
Den siste uken har Liverpool-sangeren jobbet hardt med en ny sang for Alexander Isak, som allerede har fått oppmerksomhet i sosiale medier. Her er den nyeste versjonen: