Ber Liverpool om å slippe Trent tidlig – og gratis

Real Madrid ønsker å få bruke Trent Alexander-Arnold i VM for klubblag, men de ønsker at det skal skje uten at de må betale for det.

14. juni starter VM for klubblag i USA, og der ønsker Real Madrid å få med seg Trent Alexander-Arnold.

I forrige uke gikk høyrebacken ut med det som lenge hadde vært en dårlig bevart hemmelighet, nemlig at han ikke kom til å skrive under på noen ny avtale med Liverpool, og han kom til å forlate klubben gratis til sommeren. At det er til Real Madrid er fortsatt ikke offisielt bekreftet, men det er en enda dårligere bevart hemmelighet.

Liverpool kan ikke stoppe det, om ikke Alexander-Arnold plutselig skulle gjøre en enda mer dramatisk U-svin enn Steven Gerrard gjorde for 20 år siden. Trent har avtale med Liverpool frem til 30. juni 2025.

Scouseren fikk en en voldsom pipekonsert på Anfield da han kom inn mot Arsenal på søndag, og nå kommer det nyheter som neppe gjør at populariteten stiger ytterligere.

Vil ha ham tidlig – men gratis

På grunn av VM for klubblag er det satt opp et ekstra overgangsvindu som gjør at klubbene som er med kan signere spillere frem til 10. juni, slik at de kan delta i mesterskapet.

Siden Trent er under kontrakt med Liverpool, kan han tidligst bli Real Madrid-spiller 1. juli, om ikke Liverpool går med på å slippe ham tidligere. Nå melder Jason Burt i The Telegraph at Real Madrid har kommet med en slik henvendelse. Og de vil ha ham gratis, uten å betale for det. 

Trent vil i så fall måtte frasi seg én månedslønn i Liverpool, og det er det Liverpool vil spare dersom de går med på det forslaget. Tidligere har det vært rapportert i Spania om at Real Madrid er villige til å betale en sum på mellom 500 000 og 850 000 pund som kompensasjon, men ifølge Burt er ikke det planen deres.

Real Madrid skal ha vært villige til å kjøpe Alexander-Arnold i januarvinduet, og kom med en henvendelse på nyttårsaften. De kunne da strekke seg til å betale 20 millioner pund for ham. Liverpool takket nei, fordi laget kjempet på alle fire fronter, og ville ikke ødelegge for det som skulle bli en vår der de vant Premier League.

Liverpools supportere vil trolig være mer enig med Lewis Steele i Daily Mail, som i dagens spalte skriver at Richard Hughes bør kreve 10 millioner pund for å slippe Trent tidlig, siden vinneren av VM for klubblag får svimlende 97 millioner pund.

Leeds skal være interessert i Tsimikas

Leeds skal være interessert i Tsimikas

Ryktebørsen I dag 14:42
Kobles igjen til Slots mest betrodde i Feyenoord

Kobles igjen til Slots mest betrodde i Feyenoord

Lutsharel Geertruida var den første spilleren som ble linket til Liverpool da det ble klart hvem som skulle bli ny Liverpool-sjef.

Nyheter I dag 13:45

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev