Dette får Liverpool-spillerne i seiersbonus

Liverpool-spillerne vil få en utbetaling om det blir Premier League-gull.

7. feb 2020 kl 09.46 Arve Vassbotten arvaldo

Liverpool-spillerne vil dele en bonuspot på 4 millioner pund, om de vinner Premier League-tittelen denne sesongen, skriver Daily Mail

Alle spillerne som har vært i aksjon for Liverpool i serien vil få en del av potten, men den vil bli utbetalt basert på hvor mange kamper den enkelte har spilt.

Førstelagsspillerne vil dermed i snitt få 150000 pund i seiersbonus ifølge avisen, noe som utgjør nesten 1,8 millioner norske kroner, og dette kommer på toppen av det de får i seiersbonuser gjennom sesongen.

Fire spillere med 25 kamper

FLEST KAMPER: Trent Alexander-Arnold, Jordan Henderson og Andy Robertson er også blant de som ligger an til høyest bonus.

FLEST KAMPER: Trent Alexander-Arnold, Jordan Henderson og Andy Robertson er også blant de som ligger an til høyest bonus.

Kamper i 2019/2020

Sortert på Premier League-kamper.

SpillerPLCLFAEFLUSCCSHVMTotalt
van Dijk25611134
Alexander-Arnold24+14+10+111+130+4
Robertson24+15+111233+2
Firmino23+25+10+10+111+130+6
Wijnaldum243+30+1128+4
Henderson21+3411229+3
Salah2260+111232+1
Mané21+15+111+128+3
Origi5+151+3210+111+111+20
Becker1741224
Oxlade-Chamberlain10+72+10+2210+1217+11
Milner6+104+21211+115+13
Fabinho12+4511120+4
Gomez11+53+21211221+7
Lallana3+10120+11+17+12
Adrián8+222113+2
Lovren831113
Matip71110+110+1
Keita2+53+120+129+7
Shaqiri2+40+10+11+13+7
Minamino0+222+2
Jones0+231+14+3
Elliott0+1336+1

De som ligger an til størst utbetaling så langt basert på antall kamper er Virgil van Dijk, Trent Alexander-Arnold, Andy Robertson og Roberto Firmino som har vært involvert i samtlige 25 Premier League-kamper så langt.

Da Liverpool vant Champions League i fjor var bonusen for øvrig på 7 millioner pund.

Har du innspill til journalisten?
[email protected]