Liverpool - West Ham
4-1
07.12.2013 /Premier League /Anfield / Tilskuere: 44781 / Dommer: Michael Oliver
Kampfakta
Mål H Suarez(84) Suarez(80) Sakho(47) Demel (SM)(42) | Mål B Skrtel (SM)(66) | ||||||||||||||||||||||||||||
Lagoppstilling H
| Lagoppstilling B
| ||||||||||||||||||||||||||||
Innbyttere H
| Innbyttere B
| ||||||||||||||||||||||||||||
Gult kort H | Gult kort B Collins(90) Demel(82) J Cole(74) | ||||||||||||||||||||||||||||
Rødt kort H | Rødt kort B Nolan(82) |
Kampreferat
Skrevet av Marius Rabben
To hjemmekamper på fire dager har resultert i 9–2 og seks poeng.
Mamadou Sakho doblet 1-0-ledelsen fra 1. omgang like etter pause, men det ble likevel nervøst på Anfield i ettermiddag.
West Ham fikk nemlig en redusering etter at Martin Skrtel sparket ballen i eget mål, og de etablerte samtidig et skummelt press mot Liverpools straffefelt.
Vertene holdt imidlertid unna utlikningen. I stedet sørget Luis Suarez for jubel mot slutten med to mål på fire minutter i løpet av de ti siste minuttene, og han sørget dermed for at de helrøde tok tre nye poeng foran egne supportere denne uka.
Andre omgang











































Pausereferat
Det har vært en hektisk omgang på Anfield, der Liverpool nok har vært det beste laget – med flest målsjanser og størst ballinnehav. Men West Ham har vært farlige på kontringer og innlegg, og de kunne fort tatt ledelsen da Maiga stanget et godt Jarvis-innlegg mot mål etter 20 minutter, men Mignolet reddet strålende og holdt vertene inne i kampen.
Offensivt forsøkte de røde stadig å spille seg igjennom fra midten, men West Hams forsvarere har stått støtt og vært solide bakerst.
Men like før pause sprakk det. Suarez fikk ballen i boksen og skjøt hardt på mål. Målvakten måtte gi retur, og den fikk Demel rett i beina. West Ham-spilleren klarte ikke å forhindre selvmål, og Liverpool leder dermed halvveis.
Første omgang










































Prematch
Brendan Rodgers er tvunget til å gjøre en endring i startoppstillingen. Daniel Agger mister dagens kamp grunnet sykdom. Mamadou Sakho kommer inn i midtforsvaret.
Martin Kelly og Aly Cissokho er tilbake på benken. Kolo Toure er ikke i troppen.
Det vil bli ett minutts stillhet før avspark til minne om Nelson Mandela.
Spillerbørs
Vurdert av Frank H. Larsen
Mignolet | 8 | Verdensklasseredning på heading fra Maiga på stillingen 0-0. Også flink med igangsettingen. |
Johnson | 7 | Flott målgivende til Suarez. Noe uoppmerksom ved baklengsmålet. Ellers fin gjennomføring. |
Skrtel | 6 | Kamp på det jevne. Sliter under press. Uheldig og setter ballen i eget mål. |
Sakho | 8 | Solid opptreden i midtforsvaret. Scorer et fint mål. |
Flanagan | 5 | Sliter defensivt. Begrenset fremover. |
Allen | 8 | Meget god i dag. Bidrar meg bevegelighet på midtbanen. Flere ballvinninger. Fine avleveringer. |
Gerrard | 7 | Bidrar med flere gode pasninger. Flott målgivende fra frispark til Sakhos scoring. Må ut med skade. |
Henderson | 7 | Jobber bra, men bli bedre i avslutningsøyeblikket |
Sterling | 8 | Fin fremgang for morgendagens bursdagsbarn. Viser hurtighet og er med å skape noen farligheter. En trussel i bakrommet. Kunne fort hatt både mål og assist. |
Coutinho | 7 | Bra involvert. Mange gode offensive bidrag. |
Suarez ![]() | 8 | Misbruker mange sjanser. Ser ikke ut til å være hans dag, men blir til slutt dages redningsmann. Finner til slutt veien til nettmaskene to ganger. Er også siste røde på ballen ved Demels selvmål. |
Kelly | 0 | Inn 78. minutt. |
Moses | 0 | Inn 72. minutt. |
Leiva | 6 | Kommer inn for Gerrard og gjør en grei jobb på midtbanen |