Chelsea skal være nær signering av spiss, og det er ikke Ekitike
28.mai 22:46
Alex Crook i Talksport, som følger transfermarkedet tett for radiokanalen, melder at Chelsea er i ferd med å vinne kampen om Liam Delap. Delap skal ha gitt Chelsea tommelen opp.
Det vil i så fall være dårlig nytt for Manchester United, Newcastle United, Tottenham Hotspur og Everton, som alle har vært koblet til spilleren. Liverpool har tidligere blitt nevnt, men virker å ha helt andre overgangsmål nå. Han har en utkjøpsklausul på 30 millioner pund.
Men likevel kan det ha betydning for Liverpool. For de siste dagene har det vært mye snakk om Chelsea og Hugo Ekitike i Eintracht Frankfurt. Tidligere onsdag rapporterte Florian Plettenberg i tyske Sky Sport at Chelsea jobbet med å få i boks franskmannen så snart som mulig, fordi de kjente til Liverpools interesse.
LFC har i lang tid blitt linket til ham, og Arne Slot og Michael Edwards skal være veldig giret på å kjøpe spilleren. Han blir ikke billig, og her snakkes det også om summer over 80 millioner pund – men den er verdt å følge med på.
Onsdag kveld vant Chelsea UEFA Conference League-finalen mot Real Betis. Betis ledet 1-0, men Chelsea snudde det etter pause. Den tidligere Liverpool-målvakten Adrian sto i mål for det spanske laget.