Tottenham slapp med skrekken, men det er dårlig nytt for de som håper på hjelp mot Arsenal
12.jan 16:10
Tottenham fikk det veldig tøft mot femtedivisjonslaget Tamworth Town i FA-cupens tredje runde.
Mot slutten av ordinær tid var det Tamworth som var nærmest et vinnermål, men kampen gikk til ekstraomganger.
På kunstgresset måtte et skadeskutt Tottenham bruke det de hadde av førstelagsspillere, og vant til slutt 3-0 i ekstraomgangene etter selvmål av Nathan Tshikuna og scoringer av Dejan Kulusevski og Brennan Johnson.
Grunnen til at det kan være dårlig nytt for Liverpool, er hvem Spurs møter i midtuken. Onsdag kl. 21.00 er det Nord London-derby på Emirates Stadium. Det er kanskje ikke så mange som tror at Tottenham kunne fått et resultat i den kampen likevel, men de gjorde det forrige sesong da lagene spilte 2-2. Med 120 minutter i beina på en dårlig kunstgressbane så spørs det!
Liverpool spiller denne gang før Arsenal, og har en veldig tøff oppgave foran seg med formlaget Nottingham Forest på bortebane tirsdag kveld.