Jakter ny spiss – og vurderer i tillegg å hente en ekstra angrepsspiller

Liverpool kan ende opp med to offensive kjøp i sommer, om flere spillere forsvinner fra klubben.

Florian Wirtz og Jeremie Frimpong er på plass og bekreftet, mens Milos Kerkez ser ut til å bli den neste allerede tidlig neste uke. Marc Guehi er også nevnt som en mulig kandidat på stopperplass dersom Jarell Quansah skulle forsvinne, så mange av de rødes planer er allerede lagt på bordet.

I de offensive posisjonene er situasjonen noe annerledes. Hugo Ekitike, Alexander Isak, Benjamin Šeško og en rekke andre spillere er nevnt, uten at det har kommet konkrete nyheter om at Liverpool prioriterer noen av dem fremfor de andre.

Alt avhenger sannsynligvis av hvem som eventuelt forlater klubben – og det kan bli flere. Darwin Núñez kobles sterkt til Napoli, mens Federico Chiesa ser ut til å returnere til Italia. Luis Díaz skal også være høyt ønsket i Saudi-Arabia, så det er mange baller i luften akkurat nå.

Like før helgen publiserte Lewis Steele i Daily Mail en YouTube-video der han forklarer hva han har hørt om Liverpools jakt på angrepsspillere denne sommeren – og det kan fort bli mer enn én spiller som kommer inn dørene.

Ønsker allsidighet

Arne Slot har gjennom forrige sesong flere ganger uttalt at han ønsker offensive spillere som kan bekle flere posisjoner – slik Luis Díaz viste da han ble flyttet opp som spiss fra sin vanlige venstrekant.

«Jeg fikk en melding fra noen som i bunn og grunn sa at Liverpool er ute etter allsidige angrepsspillere – unge spillere som kan spille i alle tre posisjonene i angrepet. Det utelukker jo en del navn, men Slot er opptatt av den allsidigheten,» sier Lewis Steele.

Lyon-spiller Malick Fofana er en av spillerne som er nevnt i forbindelse med LFC de siste ukene. 20-åringen kan spille både høyre- og venstrekant.

Lyon-spiller Malick Fofana er en av spillerne som er nevnt i forbindelse med LFC de siste ukene. 20-åringen kan spille både høyre- og venstrekant.

Han la også til dette for å underbygge det han hadde hørt:

«Ordet som går igjen er at Liverpool ønsker en allsidig angrepsspiller som kan spille på tvers av frontrekka, så det er vel bare å vente og se hva som skjer.»

This is Anfield har gjengitt deler av det Steele sier i sin YouTube-video, og legger til at det først og fremst skal være snakk om en spiss – og eventuelt en ekstra, allsidig angrepsspiller dersom behovet oppstår og muligheten byr seg.

«Klubben ser uansett etter en midtstopper og en nier – og utover det kan både en allsidig angrepsspiller og en allsidig forsvarsspiller være aktuelle, avhengig av hvem som forlater klubben.»

Liverpools nåværende angrepsspillere

Mohamed Salah
Cody Gakpo
Diogo Jota
Luis Diaz
Darwin Nunez
Federico Chiesa

Alternativer

Jayden Danns
Ben Doak
Rio Ngumoha

Hylles av Leverkusens sportsdirektør: «Egentlig vil jeg ikke skrive dette...»

Hylles av Leverkusens sportsdirektør: «Egentlig vil jeg ikke skrive dette...»

Simon Rolfes, som har fulgt Florian Wirtz tett gjennom hele karrieren, har tatt sitt farvel med 22-åringen.

Nyheter I går 20:55
Store helter, trøstesløse syndebukker og flere stortalenter

Tyskere i Liverpool-drakten:Store helter, trøstesløse syndebukker og flere stortalenter

Florian Wirtz blir den tiende tyskeren i Liverpool-drakten.

Innsikt I går 18:59

Følg podcasten vår på Spotify Meld deg på vårt nyhetsbrev