Sesongstatistikk 2017/18

Kamper

SpillerPLELCLFAEFLUSCTotalt
Nathaniel Clyne2+10+200052+3
Virgil van Dijk1462002222
Georginio Wijnaldum27+611+31+11005040+10
Dejan Lovren24+514004338+5
James Milner16+169+41+1004726+21
Roberto Firmino32+5152005449+5
Sadio Mané28+1132004443+1
Mohamed Salah34+214+11005249+3
Joe Gomez21+24+211003127+4
Jordan Henderson25+211+10+11004137+4
Alex Oxlade-Chamberlain14+184+321004221+21
Marko Grujic0+30+2100061+5
Adam Lallana1+111+1100153+12
Andy Robertson22611003030
Divock Origi0+100010+1
Joël Matip22+37+12003531+4
Ben Woodburn0+10+100020+2
Trent Alexander-Arnold18+111+11+1003330+3
Loris Karius19131003333
Simon Mignolet (tidligere spiller)1921002222
Danny Ings (tidligere spiller)3+50+40+10+100143+11
Alberto Moreno (tidligere spiller)14+29+11002724+3
Daniel Sturridge (tidligere spiller)5+40+500145+9
Dominic Solanke (tidligere spiller)5+160+40+1100276+21
Ragnar Klavan (tidligere spiller)16+33+51002820+8
Danny Ward (tidligere spiller)100011
Emre Can (tidligere spiller)24+28+22003834+4
Jon Flanagan (tidligere spiller)100011
Philippe Coutinho (tidligere spiller)13+14+11002018+2

Målscorere

SpillerPLELCLFAEFLUSCTotalt
Virgil van Dijk11
Georginio Wijnaldum112
Dejan Lovren22
James Milner11
Roberto Firmino1511127
Sadio Mané101020
Mohamed Salah3211144
Jordan Henderson11
Alex Oxlade-Chamberlain325
Andy Robertson11
Joël Matip11
Trent Alexander-Arnold123
Danny Ings11
Daniel Sturridge213
Dominic Solanke11
Ragnar Klavan11
Emre Can336
Philippe Coutinho7512

Selvmål

SpillerKamp
Lewis DunkBrighton - Liverpool (PL)89'
Eric BaillyManchester United - Liverpool (PL)66'
Joël MatipLiverpool - West Bromwich (FA)45'
Håvard NordtveitHoffenheim - Liverpool (CL)74'
James MilnerAS Roma - Liverpool (CL)15'

Målgivende

SpillerPLELCLFAEFLUSCTotalt
Georginio Wijnaldum235
Dejan Lovren112
James Milner3912
Roberto Firmino78116
Sadio Mané7310
Mohamed Salah11415
Joe Gomez22
Jordan Henderson112
Alex Oxlade-Chamberlain718
Andy Robertson415
Trent Alexander-Arnold213
Alberto Moreno33
Daniel Sturridge123
Dominic Solanke22
Emre Can55
Philippe Coutinho628

Gule kort

SpillerPLELCLFAEFLUSCTotalt
Nathaniel Clyne11
Virgil van Dijk112
Georginio Wijnaldum11
Dejan Lovren426
James Milner44
Roberto Firmino123
Sadio Mané336
Mohamed Salah11
Joe Gomez314
Jordan Henderson156
Alex Oxlade-Chamberlain33
Marko Grujic11
Adam Lallana11
Andy Robertson314
Joël Matip33
Trent Alexander-Arnold336
Loris Karius11
Simon Mignolet33
Alberto Moreno123
Dominic Solanke112
Ragnar Klavan11
Emre Can84113

Røde kort

SpillerPLELCLFAEFLUSCTotalt
Sadio Mané11
Joe Gomez11

Byttet ut

SpillerPLELCLFAEFLUSCTotalt
Nathaniel Clyne11
Georginio Wijnaldum6219
Dejan Lovren213
James Milner3115
Roberto Firmino201030
Sadio Mané186125
Mohamed Salah17825
Joe Gomez11
Jordan Henderson426
Alex Oxlade-Chamberlain92112
Adam Lallana213
Andy Robertson33
Trent Alexander-Arnold448
Danny Ings33
Alberto Moreno22
Daniel Sturridge44
Dominic Solanke22
Emre Can54110
Philippe Coutinho81110

Benkeslitere

SpillerPLELCLFAEFLUSCTotalt
Nathaniel Clyne2030005
Virgil van Dijk1010002
Georginio Wijnaldum2000002
Dejan Lovren5002007
James Milner5020108
Roberto Firmino1000001
Sadio Mané3000003
Joe Gomez60310010
Jordan Henderson4020006
Alex Oxlade-Chamberlain0040004
Marko Grujic3000003
Adam Lallana2010003
Andy Robertson5030008
Divock Origi1010002
Joël Matip1000001
Curtis Jones1000001
Ben Woodburn5020007
Trent Alexander-Arnold160201019
Loris Karius190201022
Simon Mignolet1801300031
Danny Ings90210012
Rafael Camacho1000001
Conor Masterson1010002
Lazar Markovic0000101
Alberto Moreno80501014
Daniel Sturridge5020007
Dominic Solanke140710022
Ragnar Klavan110510017
Danny Ward1002003
Emre Can3000003
Jon Flanagan1010002
Philippe Coutinho1000001

Når kommer målene?

MinuttLiverpoolMotstandere
1-151116
16-301913
31-45189
46-602215
61-75187
76-902025
Ekstratid00

Straffemål

SpillerPLELCLFAEFLUSCTotalt
James Milner11
Roberto Firmino11
Mohamed Salah11
Philippe Coutinho11

Straffebom

SpillerPLELCLFAEFLUSCTotalt
James Milner11
Roberto Firmino112
Mohamed Salah11

Frisparkmål

SpillerPLELCLFAEFLUSCTotalt
Trent Alexander-Arnold11
Philippe Coutinho22

Kaptein

SpillerPLELCLFAEFLUSCTotalt
Jordan Henderson2601101038
James Milner4031008
Simon Mignolet3000003
Philippe Coutinho1010002
Emre Can1001002
Dejan Lovren1000001

Tilskuere hjemme

Totalt:1465351
Høyeste:53342
Laveste:47957
Gjennomsnitt:52334

Spillerbørs

SpillerPoengKamperSnittFolkebørs
Simon Mignolet129225,86
Trent Alexander-Arnold194316,26
Dejan Lovren245386,45
Joël Matip193316,23
Alberto Moreno145246,04
Jordan Henderson245386,45
Emre Can216336,55
Georginio Wijnaldum264416,44
Mohamed Salah354487,38
Sadio Mané293436,81
Roberto Firmino346497,06
Joe Gomez161275,96
Ragnar Klavan119205,95
Andy Robertson208306,93
James Milner198306,60
Daniel Sturridge2855,60
Loris Karius215336,52
Alex Oxlade-Chamberlain150236,52
Philippe Coutinho133187,39
Dominic Solanke3666,00
Adam Lallana2345,75
Virgil van Dijk157227,14
Nathaniel Clyne1125,50
Danny Ings1735,67
Danny Ward515,00
Jon Flanagan313,00
Marko Grujic616,00
Ben Woodburn616,00

Terminlisten

DatoTypeHjemmeBorteHB
10112.08.17 PLWatfordLiverpool3330Referat
10215.08.17 CLHoffenheimLiverpool1240Referat
10319.08.17 PLLiverpoolCrystal..1040Referat
10423.08.17 CLLiverpoolHoffenheim4260(6-3 sammenlagt)Referat
10527.08.17 PLLiverpoolArsenal4060Referat
10609.09.17 PLManchester..Liverpool5041Referat
10713.09.17 CLLiverpoolSevilla2251Referat
10816.09.17 PLLiverpoolBurnley1130Referat
10919.09.17 EFLLeicesterLiverpool2030Referat
11023.09.17 PLLeicesterLiverpool2360Referat
11126.09.17 CLSpartak..Liverpool1130Referat
11201.10.17 PLNewcastle..Liverpool1120Referat
11314.10.17 PLLiverpoolManchester..0020Referat
11417.10.17 CLMariborLiverpool0730Referat
11522.10.17 PLTottenham..Liverpool4110Referat
11628.10.17 PLLiverpoolHuddersfie..3010Referat
11701.11.17 CLLiverpoolMaribor3020Referat
11804.11.17 PLWest HamLiverpool1430Referat
11918.11.17 PLLiverpoolSouthampto..3020Referat
12021.11.17 CLSevillaLiverpool3350Referat
12125.11.17 PLLiverpoolChelsea1100Referat
12229.11.17 PLStokeLiverpool0360Referat
12302.12.17 PLBrightonLiverpool1510Referat
12406.12.17 CLLiverpoolSpartak..7030Referat
12510.12.17 PLLiverpoolEverton1140Referat
12613.12.17 PLLiverpoolWest..0020Referat
12717.12.17 PLBournemout..Liverpool0420Referat
12822.12.17 PLArsenalLiverpool3310Referat
12926.12.17 PLLiverpoolSwansea5010Referat
13030.12.17 PLLiverpoolLeicester2150Referat
13101.01.18 PLBurnleyLiverpool1200Referat
13205.01.18 FALiverpoolEverton2130Referat
13314.01.18 PLLiverpoolManchester..4350Referat
13422.01.18 PLSwanseaLiverpool1020Referat
13527.01.18 FALiverpoolWest..2340Referat
13630.01.18 PLHuddersfie..Liverpool0300Referat
13704.02.18 PLLiverpoolTottenham..2240Referat
13811.02.18 PLSouthampto..Liverpool0230Referat
13914.02.18 CLFC PortoLiverpool0500Referat
14024.02.18 PLLiverpoolWest Ham4120Referat
14103.03.18 PLLiverpoolNewcastle..2000Referat
14206.03.18 CLLiverpoolFC Porto0030(5-0 sammenlagt)Referat
14310.03.18 PLManchester..Liverpool2130Referat
14417.03.18 PLLiverpoolWatford5010Referat
14531.03.18 PLCrystal..Liverpool1240Referat
14604.04.18 CLLiverpoolManchester..3050Referat
14707.04.18 PLEvertonLiverpool0000Referat
14810.04.18 CLManchester..Liverpool1260(1-5 sammenlagt)Referat
14914.04.18 PLLiverpoolBournemout..3020Referat
15021.04.18 PLWest..Liverpool2210Referat
15124.04.18 CLLiverpoolAS Roma5250Referat
15228.04.18 PLLiverpoolStoke0030Referat
15302.05.18 CLAS RomaLiverpool4250(6-7 sammenlagt)Referat
15406.05.18 PLChelseaLiverpool1050Referat
15513.05.18 PLLiverpoolBrighton4000Referat
15626.05.18 CLReal..Liverpool3110Referat
Del
Siste Til vår nyhetsoversikt
13.10.2019 kl 21:03

Akademidirektøren snakker for første gang om Duncan-saken

– Ikke alle spillere ønsker å vente og utvikle seg under oss, og det må vi respektere.

+
13.10.2019 kl 17:54

Wijnaldum-dobbel sikret nederlandsk seier

Gini i storform for landslaget.

+
13.10.2019 kl 14:53

– Lagene jeg spilte i manglet alltid en John Barnes-type, det har Liverpool nå

Jamie Carraghers favorittspiller i Liverpool er Sadio Mané.

+
13.10.2019 kl 11:46

– Klopp hatet fokuset på det kommersielle i Man Utd

Derfor sa Klopp nei til Manchester United før han takket ja til Liverpool.

+