Sesongstatistikk 2017/18

Kamper

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Loris Karius19131003333
Nathaniel Clyne2+10+200052+3
Virgil van Dijk1462002222
Georginio Wijnaldum27+611+31+11005040+10
Dejan Lovren24+514004338+5
James Milner16+169+41+1004726+21
Roberto Firmino32+5152005449+5
Sadio Mané28+1132004443+1
Mohamed Salah34+214+11005249+3
Joe Gomez21+24+211003127+4
Jordan Henderson25+211+10+11004137+4
Daniel Sturridge5+40+500145+9
Marko Grujic0+30+2100061+5
Alberto Moreno14+29+11002724+3
Adam Lallana1+111+1100153+12
Alex Oxlade-Chamberlain14+184+321004221+21
Simon Mignolet1921002222
Andy Robertson22611003030
Divock Origi0+100010+1
Danny Ings3+50+40+10+100143+11
Dominic Solanke5+160+40+1100276+21
Joël Matip22+37+12003531+4
Ben Woodburn0+10+100020+2
Trent Alexander-Arnold18+111+11+1003330+3
Ragnar Klavan (tidligere spiller)16+33+51002820+8
Danny Ward (tidligere spiller)100011
Emre Can (tidligere spiller)24+28+22003834+4
Jon Flanagan (tidligere spiller)100011
Philippe Coutinho (tidligere spiller)13+14+11002018+2

Målscorere

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Virgil van Dijk11
Georginio Wijnaldum112
Dejan Lovren22
James Milner11
Roberto Firmino1511127
Sadio Mané101020
Mohamed Salah3211144
Jordan Henderson11
Daniel Sturridge213
Alex Oxlade-Chamberlain325
Andy Robertson11
Danny Ings11
Dominic Solanke11
Joël Matip11
Trent Alexander-Arnold123
Ragnar Klavan11
Emre Can336
Philippe Coutinho7512

Selvmål

SpillerKamp
Lewis DunkBrighton - Liverpool (PL)89'
Eric BaillyManchester United - Liverpool (PL)66'
Joël MatipLiverpool - West Bromwich (FA)45'
Håvard NordtveitHoffenheim - Liverpool (CL)74'
James MilnerAS Roma - Liverpool (CL)15'

Målgivende

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Georginio Wijnaldum235
Dejan Lovren112
James Milner3912
Roberto Firmino78116
Sadio Mané7310
Mohamed Salah11415
Joe Gomez22
Jordan Henderson112
Daniel Sturridge123
Alberto Moreno33
Alex Oxlade-Chamberlain718
Andy Robertson415
Dominic Solanke22
Trent Alexander-Arnold213
Emre Can55
Philippe Coutinho628

Gule kort

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Loris Karius11
Nathaniel Clyne11
Virgil van Dijk112
Georginio Wijnaldum11
Dejan Lovren426
James Milner44
Roberto Firmino123
Sadio Mané336
Mohamed Salah11
Joe Gomez314
Jordan Henderson156
Marko Grujic11
Alberto Moreno123
Adam Lallana11
Alex Oxlade-Chamberlain33
Simon Mignolet33
Andy Robertson314
Dominic Solanke112
Joël Matip33
Trent Alexander-Arnold336
Ragnar Klavan11
Emre Can84113

Røde kort

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Sadio Mané11
Joe Gomez11

Byttet ut

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Nathaniel Clyne11
Georginio Wijnaldum6219
Dejan Lovren213
James Milner3115
Roberto Firmino201030
Sadio Mané186125
Mohamed Salah17825
Joe Gomez11
Jordan Henderson426
Daniel Sturridge44
Alberto Moreno22
Adam Lallana213
Alex Oxlade-Chamberlain92112
Andy Robertson33
Danny Ings33
Dominic Solanke22
Trent Alexander-Arnold448
Emre Can54110
Philippe Coutinho81110

Benkeslitere

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Loris Karius19020122
Nathaniel Clyne203005
Virgil van Dijk101002
Georginio Wijnaldum200002
Dejan Lovren500207
James Milner502018
Roberto Firmino100001
Sadio Mané300003
Joe Gomez6031010
Jordan Henderson402006
Daniel Sturridge502007
Marko Grujic300003
Alberto Moreno8050114
Adam Lallana201003
Alex Oxlade-Chamberlain004004
Simon Mignolet180130031
Andy Robertson503008
Divock Origi101002
Danny Ings9021012
Dominic Solanke14071022
Joël Matip100001
Curtis Jones100001
Lazar Markovic000011
Ben Woodburn502007
Conor Masterson101002
Rafael Camacho100001
Trent Alexander-Arnold16020119
Ragnar Klavan11051017
Danny Ward100203
Emre Can300003
Jon Flanagan101002
Philippe Coutinho100001

Når kommer målene?

MinuttLiverpoolMotstandere
1-151215
16-301913
31-45189
46-602413
61-75187
76-902223
Ekstratid00

Straffemål

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
James Milner11
Roberto Firmino11
Mohamed Salah11
Philippe Coutinho11

Straffebom

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
James Milner11
Roberto Firmino112
Mohamed Salah11

Frisparkmål

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Trent Alexander-Arnold11
Philippe Coutinho22

Kaptein

SpillerPLELCLFAEFLTotalt
Jordan Henderson260110138
James Milner403108
Simon Mignolet300003
Philippe Coutinho101002
Emre Can100102
Dejan Lovren100001

Tilskuere hjemme

Totalt:1465351
Høyeste:53342
Laveste:47957
Gjennomsnitt:52334

Spillerbørs

SpillerPoengKamperSnitt
Simon Mignolet129225,86
Trent Alexander-Arnold194316,26
Dejan Lovren245386,45
Joël Matip193316,23
Alberto Moreno145246,04
Jordan Henderson245386,45
Emre Can216336,55
Georginio Wijnaldum264416,44
Mohamed Salah354487,38
Sadio Mané293436,81
Roberto Firmino346497,06
Joe Gomez161275,96
Ragnar Klavan119205,95
Andy Robertson208306,93
James Milner198306,60
Daniel Sturridge2855,60
Loris Karius215336,52
Alex Oxlade-Chamberlain150236,52
Philippe Coutinho133187,39
Dominic Solanke3666,00
Adam Lallana2345,75
Virgil van Dijk157227,14
Nathaniel Clyne1125,50
Danny Ings1735,67
Danny Ward515,00
Jon Flanagan313,00
Marko Grujic616,00
Ben Woodburn616,00

Terminlisten

DatoTypeHjemmeBorteHB
10112.08.17 PLWatfordLiverpool3330Referat
10215.08.17 CLHoffenheimLiverpool1240Referat
10319.08.17 PLLiverpoolCrystal..1040Referat
10423.08.17 CLLiverpoolHoffenheim4260(6-3 sammenlagt)Referat
10527.08.17 PLLiverpoolArsenal4060Referat
10609.09.17 PLManchester..Liverpool5041Referat
10713.09.17 CLLiverpoolSevilla2251Referat
10816.09.17 PLLiverpoolBurnley1130Referat
10919.09.17 EFLLeicesterLiverpool2030Referat
11023.09.17 PLLeicesterLiverpool2360Referat
11126.09.17 CLSpartak..Liverpool1130Referat
11201.10.17 PLNewcastle..Liverpool1120Referat
11314.10.17 PLLiverpoolManchester..0020Referat
11417.10.17 CLMariborLiverpool0730Referat
11522.10.17 PLTottenham..Liverpool4110Referat
11628.10.17 PLLiverpoolHuddersfie..3010Referat
11701.11.17 CLLiverpoolMaribor3020Referat
11804.11.17 PLWest HamLiverpool1430Referat
11918.11.17 PLLiverpoolSouthampto..3020Referat
12021.11.17 CLSevillaLiverpool3350Referat
12125.11.17 PLLiverpoolChelsea1100Referat
12229.11.17 PLStokeLiverpool0360Referat
12302.12.17 PLBrightonLiverpool1510Referat
12406.12.17 CLLiverpoolSpartak..7030Referat
12510.12.17 PLLiverpoolEverton1140Referat
12613.12.17 PLLiverpoolWest..0020Referat
12717.12.17 PLBournemout..Liverpool0420Referat
12822.12.17 PLArsenalLiverpool3310Referat
12926.12.17 PLLiverpoolSwansea5010Referat
13030.12.17 PLLiverpoolLeicester2150Referat
13101.01.18 PLBurnleyLiverpool1200Referat
13205.01.18 FALiverpoolEverton2130Referat
13314.01.18 PLLiverpoolManchester..4350Referat
13422.01.18 PLSwanseaLiverpool1020Referat
13527.01.18 FALiverpoolWest..2340Referat
13630.01.18 PLHuddersfie..Liverpool0300Referat
13704.02.18 PLLiverpoolTottenham..2240Referat
13811.02.18 PLSouthampto..Liverpool0230Referat
13914.02.18 CLFC PortoLiverpool0500Referat
14024.02.18 PLLiverpoolWest Ham4120Referat
14103.03.18 PLLiverpoolNewcastle..2000Referat
14206.03.18 CLLiverpoolFC Porto0030(5-0 sammenlagt)Referat
14310.03.18 PLManchester..Liverpool2130Referat
14417.03.18 PLLiverpoolWatford5010Referat
14531.03.18 PLCrystal..Liverpool1240Referat
14604.04.18 CLLiverpoolManchester..3050Referat
14707.04.18 PLEvertonLiverpool0000Referat
14810.04.18 CLManchester..Liverpool1260(1-5 sammenlagt)Referat
14914.04.18 PLLiverpoolBournemout..3020Referat
15021.04.18 PLWest..Liverpool2210Referat
15124.04.18 CLLiverpoolAS Roma5250Referat
15228.04.18 PLLiverpoolStoke0030Referat
15302.05.18 CLAS RomaLiverpool4250(6-7 sammenlagt)Referat
15406.05.18 PLChelseaLiverpool1050Referat
15513.05.18 PLLiverpoolBrighton4000Referat
15626.05.18 CLReal..Liverpool3110Referat
Del
Siste Til vår nyhetsoversikt
08.12.2018 kl 15:00

Salah ville ikke ta imot bestemannsprisen

Mohamed Salah ville heller hedre James Milner.

+
08.12.2018 kl 15:00

Ustoppelige Salah fikk ballen

Mohamed Salah fikk med seg ballen etter å ha scoret tre i Bournemouth. Han er nå toppscorer.

+
08.12.2018 kl 08:58

Rulleringen fortsetter i Bournemouth

Det ble hele sju bytter på laget sist. I dag ventes det igjen endringer.

+
08.12.2018 kl 08:36

– Tenker ikke på City på kampdager

Forventningen er at ligalederen vinner. Derfor må Liverpool kun fokusere på egne prestasjoner, sier Klopp.

+