Viaplay henter Jonas Bergh-Johnsen til Premier League-satsingen

21.apr 10:23

Fra 2022/23-sesongen og de neste seks årene frem i tid er det Viaplay som har Premier League-rettighetene i Norge. Viaplay-teamet som skal formidle Premier League begynner å ta form: Ørjan Bjørnstad er klar som ny Premier League-programleder, en jobb han skal dele med Gunnhild Toldnes. I tillegg er Jonas Bergh-Johnsen nå klar som ny reporter og programleder.

Bergh-Johnsen kommer fra Discovery, der han har jobbet med blant annet Eliteserien og vinter-OL. 
Engelsk fotball og Premier League spesielt har alltid stått Bergh-Johnsen nært.

- Det er vel ingen stor hemmelighet at jeg er Gooner og tidvis har fått lufte både glede og frustrasjoner som Arsenal-supporter på Twitter opp gjennom årene. Jeg meldte meg inn i Arsenal sin norske supporterklubb som seksåring i 1992, og siden har jeg fulgt engelsk fotball tett. Til høsten er det ti år siden jeg flyttet til Liverpool for å dekke engelsk fotball for min gamle arbeidsgiver TV 2, så timingen for å jobbe med verdens største liga igjen er egentlig helt perfekt - Men kjærlighetsforholdet til Arsenal må selvsagt legges vekk når jeg er på jobb, sier han.

Bergh-Johnsen blir neste navn i rekken av nye Premier League-profiler etter Ørjan Bjørnstad, Gunnhild Toldnes og Kasper Wikestad, og begynner i Viaplay til sommeren. 

Vis alt fra Liveblogg