Dette er laget som starter mot Burnley
28.nov 2023 19:14
Liverpool U21 spiller i kveld sin første kamp i Lancashire FA Senior Cup. Burnley er motstander, og kampen spilles på County Ground i Leyland – en stadion som tar 2300 tilskuere. Det er der Burnley U21 og Blackburn U21 spiller sine hjemmekamper.
Burnley er regjerende mestere, etter at de slo Barrow i fjor. Liverpool vant turneringen i 2021/22-sesongen, da de slo nettopp Burnley i finalen. Sist de røde vant før det var i 2016/17-sesongen. Totalt har Liverpool vunnet 13 ganger – Blackburn har flest seire med 20, i en turnering som har blitt spilt siden 1879.
For Liverpool U21 starter 35 år gamle Jay Spearing på midtbanen. Mateusz Musiałowski, som har vist god form for U21-laget etter at overgangen hans i sommer gikk i vasken, starter også. Det gjør også stjerneskuddet Trey Nyoni (bildet).
Kampen kan du se på LFCTV Go fra kl. 20.00 i kveld. Vi kommer tilbake med en sluttrapport.