Målkalas da Endo startet Asiamesterskapet med tre poeng

14.jan 14:51

Japan - Vietnam 4-2 (3-2)

Wataru Endo startet selvfølgelig som kaptein da Japan spilte åpningskampen sin i Asiamesterskapet søndag ettermiddag.

Blåtrøyene tok ledelsen etter bare elleve minutter da Takumi Minamino fant nettmaskene, men Vietnam slo kjapt tilbake med to scoringer.

Like før pause scoret den tidligere Liverpool-spilleren igjen, og denne gangen var det Endo som stod for den målgivende pasningen. Japan scoret også ett til fem minutter senere.

Det så lenge ut til å bli en målløs andreomgang, men Ayase Ueda sikret seieren til Endo og co med fem minutter igjen på klokken.

Det er alltid viktig å vinne den første kampen av gruppespillet i slike mesterskap, men japanerne er nok ikke like fornøyd med å slippe inn to mål mot en liten nasjon som Vietnam.

Japans neste kamp spilles på fredag mot Irak.

Målkalas da Endo startet Asiamesterskapet med tre poeng

Vis alt fra Liveblogg