Nå er det kun en syltynn mulighet for topp fire
09.apr 21:19
Supercomputeren til Fivethirtyeight beregner sannsynligheten for hvor de ulike lagene skal havne på Premier League-tabellen, og etter to poeng fra de tre storkampene den siste drøye uken, ser det nå veldig vanskelig ut for Liverpool å komme topp fire.
De røde levnes nå kun en syltynn mulighet til å nå topp fire. Computeren mener det er en sannsynlighet på 7 prosent for at de røde skal klare det.
Newcastle og Manchester United er nå store favoritter til å slå følge med Manchester City og Arsenal i neste års Champions League. Bak dem følger Tottenham, Brighton og Liverpool på sannsynlighetstabellen.
Etter dagens uavgjort mot Arsenal er det for øvrig nå ikke lenger en teoretisk mulighet for at Liverpool skal vinne ligaen denne sesongen. Det er 27 poeng igjen å spille om, og avstanden opp til serielederen er 29 poeng.