Morientes: - Jeg vil spille for Rafa

Spillet er i gang angående et mulig kjøp av Fernando Morientes. Real Madrid ønsker å ha første prioritet dersom Steven Gerrard skulle forlate Anfield.

Liverpool kastet i går de første kortene i det forventede ønsket om å kjøpe Fernando Morientes.  Et offisielt bud på £3.5M ble fakset til Madrid, mens det sies at man i den spanske hovedstaden har forlangt  over det dobbelte for klubbens fjerde spissvalg.  10 millioner Euro, eller om lag £7.5M, skal være utspillet fra Real.

 

Fra begge hold har man imidlertid triumfkort på hånden i hva som kan utvikle seg til å bli et skikkelig pokerspill fram mot transfervinduet åpner om en drøy uke.

 

Liverpool har et stort behov for en rutinert angriper med Djibril Cissé ute for resten av sesongen, og salget av Michael Owen til nettopp Real Madrid på sensommeren.  Real håper å utnytte dette ved å enten forlange en høy pris for en spiller man ikke er avhengig av, og det er også rapportert at man er villig til å gi etter for et lavt bud dersom man får første prioritet angående et mulig salg av Steven Gerrard til sommeren.  Liverpool vil imidlertid ikke gi inntrykk av at man på noen måte vurderer å selge sin kaptein, og ønsker et rent kjøp av Morientes uten noen slike forpliktelser.  Man vil ikke selge Gerrard på Anfield, men kan bli presset til det etter sesongen dersom spilleren selv ikke vil fornye sin avtale med klubben.

 

På den andre siden har nå Fernando Morientes selv kastet seg inn i dette spillet, og sagt at han gjerne spiller for Rafael Benitez og Liverpool:  - Madrid kjenner til min situasjon, og de vet at de må gjøre noe med det.  Jeg ønsker å spille fotball, og skal jeg gjøre det må jeg se meg om etter en ny klubb.  Dersom Madrid ikke ønsker meg er det i alles interesse at de er realistiske.  Jeg har ikke snakket med Rafa Benitez, men jeg har alltid verdsatt det han gjør, og jeg vil gjerne spille for ham.  Det er ting som må avgjøres nå, og jeg håper det kan bli gjort.  Det er vanskelig for meg siden jeg må vente på klubbens avgjørelse, men jeg håper man er modne nok til å få til en løsning.  Jeg liker Liverpool, og jeg er glad for at en klubb med deres status ønsker å kjøpe meg.  Jeg har fortalt Real at jeg ønsker en overgang dit.

 

Morientes har 18 måneder igjen av sin kontrakt, og dersom han har bestemt seg for at han ønsker å gå til Liverpool vil hans verdi synke ytterligere om det ikke blir noe salg i januar.  Media som står klubbene nærme antyder at en overgangssum på om lag £5M trolig vil være akseptabel for begge parter.