Purslow regner med mer aktivitet

Christian Purslow sier i dag at han forventer de røde vil fortsatt være aktive på overgangsmarkedet før det stenger om litt over to uker. Flere vil komme, og noen vil forlate klubben. Bekrefter nok en gang at Mascherano vil gå.

På grunn av de nye reglene med 25-mannstropp i Premier League har de røde kvittet seg med etablerte spillere som ikke kan forvente seg førstelagsspill. Roy Hodgson har bekreftet at han vil slanke troppen ytterligere, og det repeterer Christian Purslow i dag. Han forventer også at Mascherano vil gå.

- Jeg tror et par spillere til vil komme inn, og jeg tror det er en del spillere som vil forlate oss, sier han til SkySports.

- Javier har ønsket å gå av personlige årsaker. Det er sant at han ønsker seg en overgang, en vi har ikke mottatt noen bud på han, og manageren er veldig fornøyd med han.

- Målet vårt er å forbedre oss kraftig. Vi synes vår klubb og våre spillere hører hjemme i Champions League, så det er der vi ønsker å være, avsluttet Liverpools daglige leder.